top of page

Home staging krok po kroku cz. 1

Zaktualizowano: 16 cze 2022O czym pamiętać przy przygotowywaniu mieszkania

1.Przedpokój – nie zapominaj o nim. To wizytówka domu, od tego pomieszczenia zaczyna się zwiedzanie sprzedawanej czy wynajmowanej nieruchomości. To nasze pierwsze parę sekund na rozmowie o pracę. Sprawdź czy mamy miejsce na odwieszenia ubrania, czy jest miejsce na odłożenie kluczy, lustro do przypudrowania noska oraz jakiś miły akcent dekoracji typu kwiaty, świeca, grafika.

2. Salon/pokój dzienny. Tutaj należy pamiętać o podziale na strefy. Strefa tv to wciąż kluczowe miejsce. Obok wygodnej sofy powinien znaleźć się stolik kawowy. Powraca temat poduszek 😊Dlaczego, bo przecież Pani Homestager to Pani od układania poduszek. Często spotykam się z takimi komentarzami… Poduszki, pledy tworzą atmosferę przytulności, mamy tutaj tak dużą paletę kolorów, tkanin czy wzorów, że możemy poszaleć. Jeśli nie mamy odbiornika tv to zaaranżujmy przestrzeń na szafce rtv. Ważna wskazówka: dekoracje powinny być blisko siebie. Jeśli wieszamy grafiki to zróbmy z nich fajną aranżację. Nie decydujmy się na małe gadżety, ale raczej na większe ozdoby. A gdyby tak całość podkreślić dywanem to już byłaby wisienka na torcie. Strefa jadalniana czyli stół z krzesłami. Przygotuj odpowiednio stół, koniecznie ze świeżymi kwiatami, z nakryciem. Nie musi być to nakrycie na kolację z 4 dań, ale pewne elementy powinny na nim się znaleźć.

3. Kuchnia – po solidnych porządkach w kuchni powinno być w miarę pusto. Jeśli nasze szafki są już zniszczone bądź w mało neutralnym kolorze można je przemalować oraz w miarę możliwości zmienić uchwyty. To samo dotyczy płytek między szafkami. Na rynku są dostępne różnorodne rozwiązania.

Na blatach umieśćmy świeże zioła, owoce i warzywa. Pozostałe przedmioty pochowajmy do szafek.

4. Łazienka – idealnie wysprzątana i pozbawiona zbędnych przedmiotów już zmienia swój wygląd. W zasadzie wszystkie akcesoria do łazienki typu podajnik na mydło, mydelniczka, ręczniki do rąk, dywanik powinny być nowe. Dodatkowo postawmy zielony kwiatek, świecę oraz delikatną grafikę.

5. Sypialnia – tutaj najważniejszym elementem jest wygodne łóżko koniecznie pościelone. Im więcej poduszek tym lepiej. Ale pościel powinna być jasna i bez wzorów. Zazwyczaj z sypialni pozbywam się wszelkich sprzętów takich jak tv, komputer. Dodaję wszelkie nastrojowe akcesoria oraz oczywiście kwiaty. W szafach zwracam uwagę na jedną rzecz – wieszaki. Wymieniam je na nowe, wszystkie identyczne i pozbywam się starych. Nie wspominając o metalowych wieszakach z pralni.

I w ten sposób nasza nieruchomość staje się idealna dla kupującego czy wynajmującego, czas sprzedaży / wynajmu się skraca, a zysk rośnie. Pamiętajmy, aby tak przygotowaną nieruchomość na wynajem oodać w ręce profesjonalnego fotografa, aby utrwalone kadry mogły pracować dla nas w przyszłości. Oczywiście sesję zdjęciową można wykonać samemu pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu z szerokokątnym obiektywem. Ja zazwyczaj podpieram się sprawdzonym fachowcem, ale również część zdjęć czy filmów wykonuje sama. Nie jesteś gotowa / gotowy na samodzielne przygotowanie nieruchomości przekaż je w ręce fachowca. Czasami wystarczą same konsultacje, raport oraz proponowane rozwiązania, żeby osiągnąć oczekiwany efekt. Ja jednak polecam skorzystanie z usług home stagingowych. Siatka fachowców, lista sklepów, umiejętności dekoratorskie w jednych rękach przełożą się szybko na Twoje wymierne korzyści.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page