top of page

Home staging w 2023 roku - czy czekają nas zmiany?

Wypowiedź do magazynu "Strefa Nieruchomości" dzięki OSHS (Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Home Stagerów) - www.oshs.org.pl


Rynek mieszkaniowy czeka w nadchodzących latach trudny czas.

Spadek popytu, wyhamowanie a nawet spadek cen, wydłużony czas sprzedaży nieruchomości powinien skłonić sprzedających do skorzystania usług home staging czyli profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Zamiast obniżać cenę o parę procent warto najpierw skonsultować ze specjalistą potrzebne zmiany w nieruchomości. Może okazać się, że nakłady poniesione na działania home staging będą na koniec dnia niższe niż obniżka ceny, nie wspominając o skróceniu czasu procesu sprzedaży.

Trudno mówić o konkretnych zasadach, które będą obowiązywać w 2023 roku. Home staging to uporządkowany zbiór wielu działań, które mają zwiększyć wartość nieruchomości.

Oczywiście są pewne widoczne trendy i zasady, które stały się obowiązkowe po pandemii, o których należy pamiętać przygotowując nieruchomość na wynajem lub na sprzedaż.

Po pierwsze ze względu na popularny dziś „home office” należy wyodrębnić strefę biura domowego. Po drugie pandemia pokazała jak ważna jest dla nas przestrzeń na świeżym powietrzu, jeśli mamy ogródek lub balkon należy przygotować do sprzedaży tak jak nieruchomość.

Trendy, które obserwujemy w 2022 roku we wnętrzach zapewne będą przekładać się na skuteczne działania home staging. W kolejnym roku modny będzie minimalizm „less is more”, czy wnętrza zgodne z naturą, w których jest dużo zieleni, drewna, a kolory są jasne i dominujące. Mocniejsze kolory będą występować jako akcenty w formie dodatków.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page